پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۶۱۱۸ چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۸:۴۲ تعداد بازدید: ۲۸۷ Print View

کاهش تولید و معاهده تجارت آزاد برگزیت و درخواست کمک صنعت خودروسازی بریتانیا

صنعت خودرو سازی انگلیس از دولت خواسته است تا در بودجه آتی خود به رونق بازار کمک کند و تجارت آزاد با اروپا را تضمین کند، زیرا باز هم تولید در ژانویه سقوط کرد، و با کاهش دو رقمی تقاضا در داخل روبرو شد.

کاهش تولید و معاهده تجارت آزاد برگزیت و درخواست کمک صنعت خودروسازی بریتانیا

کارخانه های انگلیس ماه گذشته 118.314 خودرو تولید کردند که 2.1 درصد کاهش داشته است، زیرا براساس داده های انجمن تولید کنندگان و فروشندگان خودرو، افزایش صادرات نتوانسته از کاهش 24 درصدی تقاضای داخلی فراتر رود.
مایک هاوز، مدیرعامل انجمن تولید کنندگان و خریداران خودرو گفت: بودجه آینده فرصتی برای دولت است تا اقدامات حمایتی را برای تحریک بازار انجام دهد، اما بزرگترین جهش در راستای توافقنامه بلندپروازانه تجارت آزاد با اروپا خواهد بود.
این امر به عدم قطعیت موجود پایان می دهد و به انگلستان کمک می کند تا شهرت خود را به عنوان کشوری برای سرمایه گذاری در صنعت خودرو به دست آورد.
انگلیس در پایان ماه گذشته اتحادیه اروپا را ترک کرد و یک دوره انتقال تا 31 دسامبر سال 2020 را تضمین کرد و در این مدت تغییرات کمی در روابط خود با این بلوک اعمال خواهد کرد.
در سال جاری تلاش های زیادی برای مذاکرات بین لندن و بروکسل بر سر مشارکت ها و همکاری های آینده از سال 2021 صورت خواهد گرفت، و به این صورت خودروسازان این کشور به دنبال برقراری روابط نزدیک برای حفظ تولید هستند.