ایکوپرس

ایکوپرس

شناسه خبر: ۲۰۳۷۶ یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۷:۵۷ تعداد بازدید: ۲۰۵ Print View

تاثیر پیش خرید محصولات تجاری‌سازان داخلی در نوسازی ناوگان حمل‌ونقل و صرفه‌جویی سوخت

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت دولت از خودروسازان داخلی از طریق پیش خرید محصولات آن ها شرایط مناسبی برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقلی کشور، کاهش مصرف سوخت و آلایندگی فراهم می‌سازد.

تاثیر پیش خرید محصولات تجاری‌سازان داخلی در نوسازی ناوگان حمل‌ونقل و صرفه‌جویی سوخت

ایکوپرس- به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت دولت از خودروسازان داخلی از طریق پیش خرید محصولات آن ها شرایط مناسبی برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقلی کشور، کاهش مصرف سوخت و آلایندگی فراهم می‌سازد.

رمضانعلی سنگدوینی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو ناوگان حمل‌ونقل سبک و سنگین درون و برون شهری را یکی از نیازهای مهم جامعه دانست که نوسازی آن ضرورت دارد و در ادامه اظهار داشت: تامین نیازهای کشور در حوزه حمل‌ونقل حائز اهمیت است و ظرفیت و توانایی تولید، تامین و نوسازی این ناوگان برای تولیدکنندگان داخلی و شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد.

وی بر لزوم حمایت دولت و استقبال از تولیدات تجاری سازان داخلی با پیش خرید محصولات آن ها که در جذب نقدینگی و تامین نیاز ناوگان حمل‌ونقلی کشور و نوسازی موثر است، تاکید کرد و افزود: از سوی دیگر مساعدت دولت و بانک‌ها با شرکت‌های تعاونی سراسر کشور در حوزه حمل‌ونقل که به حالت نیمه جان درآمده‌اند و اختصاص وام‌های کلان با هدف نوسازی و کاهش هزینه‌ها، این ناوگان را بر مدار فعالیت بازمی‌گرداند و توان مضاعفی نیز به تولیدکنندگان خودروهای سنگین می‌بخشد تا بتوانند نیاز این بخش را تامین کنند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان این که نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و باری به سود کشور و دولت است، در خصوص تاثیر نوسازی بر صرفه‌جویی در مصرف سوخت تصریح کرد: کمک دولت و نوسازی ضمن کاهش هزینه‌‌های ناشی از افزایش مصرف سوخت و جلوگیری از خروج انرژی از سبد سوخت کشور موجب ارتقای کیفیت خدمات‌دهی به مردم می‌شود. در صورت عدم ورود جدی به این حوزه تامین سایر نیازهای کشور با مشکل مواجه خواهد شد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه حمل‌ونقل، قاچاق سوخت به عنوان یکی از مباحثی است که مطرح می‌شود. حمل‌ونقل جدید مجهز به GPS و کنترل کیلومتر هستند و میزان سوخت مصرفی آن ها از طریق اتصال به سامانه مشخص می‌شود که این موضوع نیز به صرفه‌جویی در مصرف سوخت کمک می‌کند.