ایکوپرس

ایکوپرس

شناسه خبر: ۲۰۴۶۹ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۷:۵۵ تعداد بازدید: ۲۲۲ Print View

عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور

ایران خودرو در ایجاد اشتغال پایدار موفق بوده است

عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور اقدامات ایران خودرو در ایجاد اشتغال پایدار در جامعه را بسیار موثر و قابل اهمیت دانست و بر حذف قیمت‌گذاری دستوری برای تداوم این روند تاکید کرد.

ایران خودرو در ایجاد اشتغال پایدار موفق بوده است

ایکوپرس- به گزارش مردم سالاری آنلاین، ناصر رحیمی اقدامات ایران خودرو در ایجاد اشتغال پایدار در جامعه را بسیار موثر و قابل اهمیت دانست و اظهار کرد: از گذشته به شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی به عنوان یک صنعت اشتغال زا نگریسته می‌شده و در حال حاضر نیز شرکت ایران خودرو در ایجاد اشتغال در کشور موفق بوده است.

وی افزود: کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی، کسب و کار پایدار، کاهش مفسده‌ها و بزهکاری‌ها از آثار مثبت اشتغال زایی ایران خودرو در کشور بوده است.

عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور در خصوص راهکارها و اقدامات موردنیاز برای تدوام این روند در شرکت‌های خودروسازی از جمله ایران خودرو تصریح کرد: تولید خودروهای روز و همگامی با تکنولوژی روز دنیا از جمله اقداماتی است که باید انجام شود. 

رحیمی در پایان با اشاره به این که برای واردات تکنولوژی و تولید خودروهای روز دنیا به غیر از شرکت ایران خودرو، حاکمیت و دیپلماسی‌ برقراری ارتباطات بین‌المللی همگی در کنار یکدیگر از عوامل موثر هستند، در خصوص کمک‌هایی که دولت می‌تواند در راستای رفع موانع تولید به صنعت خودروی کشور داشته باشد، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اقدامی که دولت می‌تواند انجام دهد، این است که قیمت‌گذاری دستوری را حذف کند تا دست خودروساز برای تولید باز شود و پس از آن شرکت‌های خودروسازی خودشان نسبت به نحوه واردات تکنولوژی روز دنیا آگاه هستند.