ایکوپرس

ایکوپرس

گزارش

تولید عبور مستقیم یک تیر و چند نشان/ ایران خودرو در حال عبور از بحران

در اخبار پیرامون صنعت خودرو این روزها بیش از هر زمان دیگری صحبت از افزایش تولید خودروسازان می شود. عبور خودروسازان از کل تولید خود در سال گذشته طی حدود ۹ ماه از سال جاری مهمترین خبری است که در این ایام به گوش می رسد.

یلدای متفاوت در ایران خودرو؛

نمود دستاوردهای تولید مستقیم و حذف خودروهای ناقص در رکوردزنی یلدایی ایران خودرو

گروه صنعتی ایران خودرو در شب یلدا موفق به شکستن رکورد تولید در سال ۱۴۰۰ شد، این رکورد جدید یقینا حاصل عبور این خودروساز از تولید خودروی ناقص و روی آوردن به تولید کامل و مستقیم است که در شرایط سخت تحریمی صنعت خودرو یک دستاورد بزرگ محسوب می‌شود.

بهار تولید در یلدای زمستان/ مدیریت عاقلانه به جای شعار در ایران خودرو

بلندترین شب سال برای ایرانی ها تعریف خاصی دارد. از حافظ تا هندوانه میهمان خانه ها هستند. اما این بار بلند ترین شب سال برای اهالی صنعت خودرو معنای دیگری نیز داشت. زیرا بزرگ ترین خودروساز کشور توانست با پروازی بلند از مرز تولید ۴۶۰ هزار دستگاه خودرو عبور کند و به این ترتیب شب یلدا برای ایران خودرو به یلدای رکوردها تبدیل شد.

نوسازی ناوگان تاکسی رانی با تارا برقی/ ایجاد زیرساخت ها عزم ملی می خواهد

بی شک یکی از شاخص های توسعه یافتگی در کشورهای پیشرفته و حتی کشورهای رو به توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی هستند. زیرا این زیرساخت ها علاوه بر این که هزینه های مستقیم و غیر مستقیم بسیاری از دوش مردم و به طور کلی حاکمیت بر می دارند، نوعی جاذبه نیز به حساب می آیند. به طور مثال تاکسی های لندن و یا خطوط پیشرفته حمل و نقل ریلی در کشورهایی چون آلمان و ژاپن حتی در دسته جاذبه های توریستی آنها دست بندی می شوند.

خیز ایران خودرو برای تولید انواع موتورهای سه سیلندر و پیشرانه های هیبریدی

مقایسه پیشرانه های جدید محصولات ایران خودرو با رقبا

تولید خودرو تنها راه درآمدزایی برای یک خودروساز نیست. بلکه خودروسازان تراز اول دنیا سالهاست که سرمایه گذاری های کلانی روی بحث توسعه قوای محرکه کرده اند تا ضمن نصب پیشرانه هایی بروز برای محصولات خود، با فروش موتور و قوای محرکه به سایر خودروسازان دنیا هم درآمدزایی داشته باشند و هم به نوعی قدرت و دانش مهندسی خود را به رخ رقبا بکشند.

۱