ایکوپرس

ایکوپرس

گفتگو و یادداشت

ساختارشکنی ایران خودرو در ارتقای کیفیت محصول و خدمات

ایران خودرو به خوبی به طرح تحول کیفیت ورود کرده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی طرح تحول کیفیت محصول و خدمات ایران خودرو را رویکردی مناسب در راستای ساختارشکنی توصیف کرد و گفت: تداوم این رویکرد زمینه رقابت خودروهای داخلی با محصولات خارجی را فراهم خواهد کرد.

مردم از عرضه خودرو در بورس، رضایت دارند/ دست دلالان را قطع می کنیم

عضو هیات رییسه مجلس گفت: رشد استقبال مردم از عرضه خودرو در بورس کالا و معامله خودروها با قیمت های به مراتب ارزان تر از بازار آزاد نشان می دهد که مسیر را درست رفته ایم و با عرضه کل خودروها در بورس و قطع شدن دست دلالان به هدف اصلی خواهیم رسید.

ثبت‌نام ۹ میلیون متقاضی برای طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو حاوی چه پیامی است؟

مدیرعامل اسبق سایپا ثبت ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تقاضا در طرح فروش فوق العاده اخیر ایران خودرو را حاکی از تقاضای کاذب موجود در بازار خودرو دانست که صرفا نظام قیمت‌گذاری دستوری موجب آن شده و دولت باید تدبیری برای آن بیاندیشد.

عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور

ایران خودرو در ایجاد اشتغال پایدار موفق بوده است

عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور اقدامات ایران خودرو در ایجاد اشتغال پایدار در جامعه را بسیار موثر و قابل اهمیت دانست و بر حذف قیمت‌گذاری دستوری برای تداوم این روند تاکید کرد.

مجلس از حرکت رو به جلویی که در ایران خودرو آغاز شده حمایت می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره تولید عبور مستقیم در ایران خودرو و تاثیر آن بر رشد تیراژ تولید این شرکت خودروساز عنوان کرد: تولید خودرو ناقص به نوعی بیانگر بدسلیقگی و ناکارآمدی مدیریتی در خودروسازی کشور بود که خوشبختانه این موضوع از سوی مدیریت جدید گروه صنعتی ایران خودرو و با عبور مستقیم تولید جبران شد و مجلس نیز از حرکت رو به جلویی که در ایران خودرو آغاز شده است، حمایت می کند.

تاثیر پیش خرید محصولات تجاری‌سازان داخلی در نوسازی ناوگان حمل‌ونقل و صرفه‌جویی سوخت

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت دولت از خودروسازان داخلی از طریق پیش خرید محصولات آن ها شرایط مناسبی برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقلی کشور، کاهش مصرف سوخت و آلایندگی فراهم می‌سازد.

راه اندازی نخستین نمایندگی مشترک ایران خودرو و سایپا حرکتی در جهت حمایت از مصرف کننده

عضو کمیسیون عمران مجلس اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا در حوزه فروش و خدمات پس از فروش را حرکتی در جهت حمایت از مصرف کننده عنوان و بیان کرد: این کار باعث بهبود و ارتقای کیفیت خدمات پس از فروش موثر می شود.

تلاش ساپکو برای داخلی سازی چیپ ست در کشور حرکتی پسندیده و مطلوب است

عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور تفاهم نامه اخیر شرکت ساپکو با یک شرکت دانش بنیان داخلی در زمینه داخلی سازی چیپ ست ها را مثبت ارزیابی کرد و با اشاره به تاثیر این موضوع بر روند تولید خودرو در کشور عنوان کرد: تکیه بر توان صنعتگران و دانشمندان داخل حرکتی پسندیده و مطلوب است و در میان مدت و بلند مدت ما را به نتیجه مطلوب خواهد رساند.

۱