ایکوپرس

ایکوپرس

گفتگو و یادداشت

تاثیر پیش خرید محصولات تجاری‌سازان داخلی در نوسازی ناوگان حمل‌ونقل و صرفه‌جویی سوخت

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت دولت از خودروسازان داخلی از طریق پیش خرید محصولات آن ها شرایط مناسبی برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقلی کشور، کاهش مصرف سوخت و آلایندگی فراهم می‌سازد.

راه اندازی نخستین نمایندگی مشترک ایران خودرو و سایپا حرکتی در جهت حمایت از مصرف کننده

عضو کمیسیون عمران مجلس اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا در حوزه فروش و خدمات پس از فروش را حرکتی در جهت حمایت از مصرف کننده عنوان و بیان کرد: این کار باعث بهبود و ارتقای کیفیت خدمات پس از فروش موثر می شود.

تلاش ساپکو برای داخلی سازی چیپ ست در کشور حرکتی پسندیده و مطلوب است

عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور تفاهم نامه اخیر شرکت ساپکو با یک شرکت دانش بنیان داخلی در زمینه داخلی سازی چیپ ست ها را مثبت ارزیابی کرد و با اشاره به تاثیر این موضوع بر روند تولید خودرو در کشور عنوان کرد: تکیه بر توان صنعتگران و دانشمندان داخل حرکتی پسندیده و مطلوب است و در میان مدت و بلند مدت ما را به نتیجه مطلوب خواهد رساند.

ایران‌فاواگسترش از طریق ایران‌خودرو مسیر رشد خود را طی می‌کند

تحقیق و یافتن راهی نو

شرکت ایران‌فاواگسترش که در سال ۱۳۸۴ با مشارکت ایران‌خودرو، تام و مگفا و با هدف ارایه خدمات تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات تاسیس شده طی سال‌های اخیر توانسته به عنوان بنگاهی اقتصادی و دانش‌محور پروژه‌های مختلفی را برای گروه صنعتی ایران‌خودرو انجام دهد.

این مردان پیکره‌ساز

اداره طراحی صنعتی معاونت طراحی و توسعه محصول ایران‌خودرو شامل بخش ارگونومی، بخش پیکره‌سازی و دو بخش طراحی است. با تعریف یک پروژه، ابتدا کارشناسان طراحی، به‌صورت دستی طرح را اتود می‌زنند. سپس به صورت دو بعدی با افزودن سایه و رنگ به طرح (رندرینگ)، به آن شکل واقعی‌تر و ملموس‌تری داده و طرح‌های انتخابی وارد بخش مدل‌سازی کامپیوتری می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی

دولت باید قیمت‌گذاری خودرو را به خودروسازان واگذار کند

شادمهر، عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت:نقش کلیدی دولت در قیمت‌گذاری خودرو شیوه‌ای اشتباه است، دولت باید از قیمت گذاری کناره گیری و تعیین قیمت را به خوردوسازان واگذار کند.

۲