ایکوپرس

ایکوپرس

گفتگو و یادداشت

اقدامات ایران خودرو در ارتقای استانداردها حرکت در مسیر تعالی و توسعه است

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور اقدامات اخیر ایران خودرو در حوزه ارتقای استانداردها را حرکت در مسیر تعالی و توسعه دانست و گفت: جمع‌آوری خودروهای کف نیز با برنامه‌های مبتنی بر بهبود کیفی محصولات در ارتباط است.

توقف تولید سمند و پژو ۴۰۵ یک اقدام منطقی رو به جلو و به سود تولیدکننده و مصرف‌کننده است

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران توقف تولید دو خودروی سمند و پژو ۴۰۵ را یک اقدام منطقی و رو به جلو دانست که به سود تولیدکننده و مصرف‌کننده است و خودروهای جایگزین ضمن رعایت حقوق مصرف‌کننده می‌بایست متضمن سودآوری برای این شرکت‌ها باشد.

ایران خودرو دیزل با رشد ۱۰ برابری تولید نیاز بازار را به خوبی پاسخ داده است

سخن گوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تامین نیاز بازار، تامین منابع مالی و حسن مدیریت را از علل رشد تولید در ایران خودرو دیزل دانست و عنوان کرد: جذب ۲۴۰۰ کارگر در ایران خودرو دیزل بیانگر توسعه و اثبات ادعای رشد ۱۰ برابری تولید در این شرکت است.

انتقاد از تعلل دولت در اجرای ماده ۹۰ اصل ۴۴ قانون اساسی؛

کاهش شدید نقدینگی خودروسازان در پی ضرر و زیان ناشی از قیمت گذاری دستوری

با تعلل دولت در اجرای ماده ۹۰ اصل ۴۴ قانون اساسی، خودروسازان با دو مشکل مواجه هستند که می‌تواند تولید خودرو در بازه کوتاه و بلند مدت را با مشکل مواجه کند، نخست ناتوانی از تامین هزینه‌های تحقیق و توسعه و بعد نیز تعویق انداختن پرداخت بدهی به قطعه سازان.

استفاده خودروسازان داخلی از پلتفرم مشترک محرک اصلی صنعت قطعه‌سازی در مسیر تحقیق و توسعه است

عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: اگر خودروسازان بزرگ و خصوصی داخلی با همکاری یکدیگر یک پلفترم مشترک را تولید کنند و هزینه طراحی و توسعه گیربکس‌ میان چندین شرکت تولیدکننده سرشکن شود، این اقدام قطعا یکی از راهکارها برای ارج نهادن و حرکت بهتر و پرشتاب‌تر در مسیر تحقیق و توسعه است.

قیمت‌گذاری خودرو توسط ستاد تنظیم بازار متناسب با نرخ تورم نیست

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تولید باید برای خودروساز سودآور باشد و سود و هزینه‌های سربار در نرخ نهایی محصول لحاظ شود اما پایین نگه داشتن فنر قیمتی خودرو توسط ستاد تنظیم بازار بدون لحاظ تناسب قیمت با شرایط اقتصادی و تورم مشکل‌آفرین است.

نرخ مواد اولیه و قطعات باید در قیمت گذاری خودرو لحاظ شود

رییس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی بر لحاظ کردن نرخ مواد اولیه و قطعات در قیمت گذاری خودرو تاکید و عنوان کرد: با توجه به اینکه نرخ مواد اولیه و قطعات بخش عمده ای از قیمت خودرو را تشکیل می دهند لازم است آنالیز قیمت خودرو بر اساس نرخ مواد اولیه و ملزومات تولید صورت بگیرد اما متاسفانه این موضوع در قیمت گذاری خودرو توسط نهادهای مختلف کمتر مورد توجه قرار گرفته است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در غرفه ایران خودرو

ضرورت حرکت به سمت تولید خودروهای برقی و هیبریدی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو را اقدام مدیریتی بسیار مناسب و بجایی برشمرد و گفت: علاوه بر خالی شدن پارکینگ‌ها، تحویل خودروها رضایتمندی مشتریان را به دنبال داشته و سبب ایجاد روند کاهشی قیمت بازار با افزایش عرضه شده است.

۳