ایکوپرس

ایکوپرس

گفتگو و یادداشت

صنعت خودروسازی کشور باید از انحصار قیمت‌گذاری خارج شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر این مطلب که صنعت خودروسازی کشور باید از انحصار قیمت‌گذاری توسط دولت خارج شود، گفت: واگذاری وظیفه قیمت‌گذاری به ستاد تنظیم بازار صرفا جابجایی حوزه‌های تصمیم‌گیری است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی:

عملکرد تحسین‌برانگیز ایران‌خودرو در حذف خودرو ناقص

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به وعده مدیرعامل ایران خودرو مبنی بر حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید، ضمن تحسین عملی شدن این وعده گفت: هنوز نارضایتی‌هایی در میان مردم وجود دارد، اما این خودروساز فعالیت‌ها را به خوبی آغاز کرده‌است که باید با سرعت بخشی به اقدامات، پاسخ‌گوی نیاز مردم باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد

ری‌را جایگاه خوبی در بازار پیدا خواهد کرد/ ظرفیت‌های ایران‌خودرو با سایر خودروسازان به اشتراک گذاشته شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که ری‌را جایگاه خوبی در بازار پیدا خواهد کرد گفت: این خودرو از نظر بن‌سازه و شکل ظاهری مناسب است و با قوای محرکه پیشرفته‌ای که به آن مجهز خواهد شد، سال آینده تولید و عرضه می‌شود.

تنوع پذیری و کیفیت عامل استقبال از محصولات ایران خودرو

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس تنوع پذیری، کیفیت محصولات ایران خودرو و همچنین شفاف سازی که اخیرا این خودروساز در ثبت نام متقاضیان، پاسخگویی زود هنگام و تحویل به موقع خودرو داشته را عامل استقبال مشتریان از محصولات ایران خودرو دانست.

خروج از زیان دهی خودروسازان و تعدیل قیمت ها با اهرم بورس کالا

متخصصان بازار سرمایه بر این باور هستند که با عرضه خودرو در بورس کالا ضمن اینکه خودروسازان از زیر بار سنگین قیمت‌گذاری دستوری خارج می‌شوند؛ اجرای چنین راهکاری موجب توقف زیان‌دهی خودروسازان، حذف دلالی و تعدیل قیمت و از سویی جذب نقدینگی لازم برای جهش تولید و عرضه بیشتر شرکتها خواهد شد.

پیشنهاد عرضه آزمایشی خودروهای غیرمشمول قیمت‌گذاری شورای رقابت در بورس

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از راهکارهای تبدیل خودرو از کالای سرمایه‌ای به مصرفی، عرضه در بورس است که با ایجاد حالت رقابتی و از سوی دیگر به‌همراه واردات خودروهای باکیفیت موجب تعدیل قیمت خودرو می‌شود.

۴