ایکوپرس

ایکوپرس

گزارش

عبور ایران خودرو از پیشرانه های قدیمی و بروزرسانی تمام پیشرانه ها

پیشرانه و قوای محرکه یکی از نشانه های توان صنعت خودروسازی یک کشور است. شاید تا به امروز صنعت خودروسازی ایران در زمینه توسعه قوای محرکه اعم از موتور و گیربکس عقب مانده بود، اما طی مدت اخیر اقدامات بسیار مهمی هم در راستای توسعه پیشرانه های جدید و مدرن و هم گیربکس اتوماتیک انجام شده که این اقدامات را می توان نقطه عطفی در صنعت خودرو کشور دانست.

دستاوردهای ایران خودرو در زمینه اخذ استاندارد ایمنی برخورد با عابر پیاده در سال ۱۴۰۱

مسوولیت خودروسازان در قبال جان عابران پیاده، تلاش طراحان را در زمینه بررسی و بهبود نقاط سخت و آسیب زننده جلوی خودرو در پی داشته است. این تلاش‌ها به اعمال برخی تغییرات در قسمت بهبود طراحی و عملکرد درب موتور، سپر و قطعات پشت آن، شیشه جلو، طراحی جدید سپر و حتی نصب کیسه هوا بر روی خودرو منجر شده است.

قطعه سازان؛ بازوی قدرتمند ایران خودرو برای تحقق رشد تولید

ایران خودرو با بسیج زنجیره تامین به پیشواز رکوردشکنی در سال آینده می رود

ایران خودرو با رفع گلوگاه‌های تولید و روی آوردن به تولید کامل و مستقیم، موفق شد تا در شرایط سخت تحریمی و در اوج فشار به صنعت خودروسازی از موانع عبور کرده و رشد تولید خوبی را در سال جاری رقم بزند؛ دستاوردی که با حضور موثر و منسجم قطعه سازی کشور به نقطه مطلوب نزدیک می‌شود و می‌رود تا در سایه همراهی و هم‌افزایی زنجیره تامین، هدف‌گذاری و دستیابی به تولید ۹۰۰ هزار دستگاه در سال آینده را محقق کند.

دریافت سرویس‌های دوره‌ای در قالب خدمات در محل امداد خودرو ایران

در روزهایی که آلودگی هوا نفس کشیدن را سخت‌تر کرده است انجام کارهای عادی روزانه از قبیل دریافت خدمات خودرو را با مخاطره همراه می‌سازد، دریافت سرویس‌های دوره‌ای خودرو در قالب خدمات در محل امداد خودرو ایران از امتیازات محصولات گروه صنعتی ایران خودرو است.

آیا در صنعت خودرو ایران انحصار وجود دارد؟

چند سالی است که موضوع انحصار در صنعت خودرو مطرح شده و بسیاری از کارشناسان و مشتریان دلیل اصلی مشکلات این حوزه را انحصارطلبی دو خودروساز بزرگ می دانند؛ در شرایطی که ۳۸ درصد از سهم ریالی بازار خودرو متعلق به خودروسازانی به جز ایران خودرو و سایپا است چه دلایلی مبنی بر انحصار طلبی این شرکت ها وجود دارد؟

تولید عبور مستقیم یک تیر و چند نشان/ ایران خودرو در حال عبور از بحران

در اخبار پیرامون صنعت خودرو این روزها بیش از هر زمان دیگری صحبت از افزایش تولید خودروسازان می شود. عبور خودروسازان از کل تولید خود در سال گذشته طی حدود ۹ ماه از سال جاری مهمترین خبری است که در این ایام به گوش می رسد.

یلدای متفاوت در ایران خودرو؛

نمود دستاوردهای تولید مستقیم و حذف خودروهای ناقص در رکوردزنی یلدایی ایران خودرو

گروه صنعتی ایران خودرو در شب یلدا موفق به شکستن رکورد تولید در سال ۱۴۰۰ شد، این رکورد جدید یقینا حاصل عبور این خودروساز از تولید خودروی ناقص و روی آوردن به تولید کامل و مستقیم است که در شرایط سخت تحریمی صنعت خودرو یک دستاورد بزرگ محسوب می‌شود.

۱