ایکوپرس

ایکوپرس

گفتگو و یادداشت

تولید با تیراژ بالا دلیلی بر انحصارطلبی دو خودروساز بزرگ نیست

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران عنوان کرد: اطلاق واژه انحصار به صنعت خودرو نه به دلیل فعالیت انحصاری دو خودروساز بزرگ بلکه به سبب التهابات در بازار ارز، تحریم ها و وضعیت اقتصادی کشور است که شرایط ویژه ای را در بازار خودرو رقم زده است

ساختارشکنی ایران خودرو در ارتقای کیفیت محصول و خدمات

ایران خودرو به خوبی به طرح تحول کیفیت ورود کرده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی طرح تحول کیفیت محصول و خدمات ایران خودرو را رویکردی مناسب در راستای ساختارشکنی توصیف کرد و گفت: تداوم این رویکرد زمینه رقابت خودروهای داخلی با محصولات خارجی را فراهم خواهد کرد.

مردم از عرضه خودرو در بورس رضایت دارند/ دست دلالان را قطع می کنیم

عضو هیات رییسه مجلس گفت: رشد استقبال مردم از عرضه خودرو در بورس کالا و معامله خودروها با قیمت های به مراتب ارزان تر از بازار آزاد نشان می دهد که مسیر را درست رفته ایم و با عرضه کل خودروها در بورس و قطع شدن دست دلالان به هدف اصلی خواهیم رسید.

ثبت‌نام ۹ میلیون متقاضی برای طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو حاوی چه پیامی است؟

مدیرعامل اسبق سایپا ثبت ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تقاضا در طرح فروش فوق العاده اخیر ایران خودرو را حاکی از تقاضای کاذب موجود در بازار خودرو دانست که صرفا نظام قیمت‌گذاری دستوری موجب آن شده و دولت باید تدبیری برای آن بیاندیشد.

عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور

ایران خودرو در ایجاد اشتغال پایدار موفق بوده است

عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور اقدامات ایران خودرو در ایجاد اشتغال پایدار در جامعه را بسیار موثر و قابل اهمیت دانست و بر حذف قیمت‌گذاری دستوری برای تداوم این روند تاکید کرد.

مجلس از حرکت رو به جلویی که در ایران خودرو آغاز شده حمایت می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره تولید عبور مستقیم در ایران خودرو و تاثیر آن بر رشد تیراژ تولید این شرکت خودروساز عنوان کرد: تولید خودرو ناقص به نوعی بیانگر بدسلیقگی و ناکارآمدی مدیریتی در خودروسازی کشور بود که خوشبختانه این موضوع از سوی مدیریت جدید گروه صنعتی ایران خودرو و با عبور مستقیم تولید جبران شد و مجلس نیز از حرکت رو به جلویی که در ایران خودرو آغاز شده است، حمایت می کند.

۱